Maslak Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Maslak Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Maslak Hakkında Genel Bilgi
Maslak Hakkında Genel Bilgi

Maslak Hakkında Genel Bilgi

Maslak Hakkında Genel Bilgi

            İstanbul'un Avrupa yakasında yer alan ve Sarıyer ilçesine bağlı olan Maslak; İstanbul'un ve Türkiye'nin en büyük iş ve finans merkezlerinden birisidir. Bununla beraber, dünyaca ünlü birçok şirket binasına ev sahipliği yapmasından dolayı, dünya çapında da önemli bir finans merkezi olarak kabul görmektedir. Ulaşım imkanlarının kolaylığı ve alternatifleri bakımından çeşitli avantajlara sahiptir. Avrupa yakasında konaklamak isteyenlerin ve özellikle lüks otel arayışında olanların tercih edebileceği semtlerin başında gelmektedir.

 

 Lüks Otel Arayışında Olanlar İçin Maslak'ın Önemi,

 

            Ulaşım imkanlarının rahatlığı ve finansal açıdan çok gelişmiş bir yapıya sahip olması gibi avantajları dolayısıyla, Maslak otelleri, Avrupa yakasında otel arayışı içinde olan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

 

            Maslak otelleri çoğunlukla, hem Türkiye'den hem dünyadan olmak üzere, iş dünyasına ve finans çevrelerine mensup sektör çalışanlarını ağırlamaktadır. Maslak'ın ilgili kişiler tarafından tercih edilmesinin nedeni; birçok şirketin iş merkezlerini, plazalarını, genel müdürlüklerini ve bölge müdürlüklerini bünyesinde barındırması ile çeşitli kongre ve toplantı merkezlerine olan yakınlığı olarak açıklanabilir. Maslak aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Harp Akademileri gibi yüksek öneme sahip iki kuruluşa da ev sahipliği yapması açısından önem arz etmektedir. Beşiktaş, Şişli, Mecidiyeköy, Sarıyer, Levent, Taksim gibi İstanbul'un pek çok önemli noktasına yakınlığı ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü (eski Boğaziçi Köprüsü) ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü bağlantı yolları üzerinde bulunması ulaşım avantajlarıdır.

 

 Maslak Otellerinin Nitelikleri,

 

            Maslak'ın finansal anlamdaki gelişmişlik düzeyi, lüks otellerin bu ilçede veya yakınında konumlanmalarını da beraberinde getirmektedir. Otellerin niteliğine bakıldığında, Maslak otel sayısının fazlalığı konusunda dikkat çekmektedir. Çoğu kişi tarafından bilinen, dünyaca ünlü otel zincirlerine ait 4 yıldızlı ve 5 yıldızlı lüks otellere ev sahipliği yapmaktadır. Maslak, otel arayışında olan finans sektörü çalışanlarının ve üst düzey yetkililerinin, ihtiyaçlarına göre mutlaka kendilerine uygun bir seçenek bulabileceği alternatifler sunmaktadır.

 

            Maslak otelleri, yıl boyunca hizmet vermektedir. Turistik anlamda çok fazla ziyaretçi çekmeyen bu oteller; en fazla iş amaçlı yapılan konaklamalar ile toplantı ve iş yemeği gibi organizasyonlar için tercih edilmektedir. Oteller, son teknolojinin kullanımına imkan vermeleri ve üstün hizmet seviyeleri ile kalite ve lüks arayışında olan kişilere hitap etmektedir. Otel fiyatları da bununla orantılı olarak belirlenmektedir. İş çevrelerince sıkça ziyaret edilmelerinden dolayı, doluluk oranları fazladır. Ziyaret etmek isteyenlerin, bir süre öncesinden rezervasyon yaptırmaları faydalı olacaktır.