Merter Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Merter Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Merter Hakkında Genel Bilgi
Merter Hakkında Genel Bilgi

Merter Hakkında Genel Bilgi

Merter Hakkında Genel Bilgi

 

            Merter semti, Türkiye'nin 1955 yıllarında yaşamış olan ve Anadolu'nun ilk Kırkpınar pehlivanlarından birisi olan Ahmet Merter'den adını alan bir semtidir. Bu semte adını veren pehlivan özellikle Türk yağlı güreş kültürünü Avrupa'daki aldığı olimpiyat şampiyonluklarıyla tanıtarak dönemin belediyesi tarafından semte bu ad verilerek kendisi onurlandırılmıştır. Zaten kendisi de bu semtte doğmuştur.

 

            Semtin adının nereden geldiğini belirttikten sonra bir diğer özelliğine değinilecek olunursa burası adeta bir tekstil cennetidir. Gerçekten de İstanbul dokuma sanayisinin en verimli semti olması bu semtte hakim bir özellik olduğundan burası tekstil cenneti olarak adlandırılmaktadır.

 

 Otelleri

 

            Elbette Merter otelleri de birbirinden öne çıkan niteliklerini taşımaktadır. Başlıca konaklama tesisleri olarak oteller, şehrin gürültüsünden uzak bir diyar olarak burada otellerin abidevi, tamamen estetik bir üslupla işlenmiş mimari özellikleriyle yer almaktadır. Tüm bu mimari özelliklerinin de açık seçik bir halde ortaya koymuş olduğu örneklerden yola çıkarak sıra dışı tasarımlarına yer verildiği hemen görülmektedir. Tüm bu etkileri de dikkate alınarak otelin barındırdığı özellikler arasında;

 

 * Eşsiz mimari tasarım

 * Denize bakan manzarası

 * Bahçeli yürüme alanları

 * Üst düzey konaklama konforu

 * 7/24 yiyecek içecek imkanı ve internet hizmeti

 * Müzik, eğlence ve toplantı organizasyonları gibi birbirinden farklı alanlara yönelik özelliklerini sıralamak mümkündür.

 

 Dokusu

 

            Otellerin Merter otel olarak elbette bir dokusu da vardır. Merter oldukça sakin bir semt olduğundan bu otel işletmelerine de yansımıştır. Tamamen gürültüden uzak, tamamen samimi ilişkilere dayanan ve tamamen farklı unsurlar gösteren bir dokuda yer almış olduğundan burada otel dokusunda tüm özellikler bir arada sunulmaktadır. Bütün bu yaklaşım tarzlarıyla otelin sahip olduğu tüm noktalar tamamen ayrıcalıklı halleriyle müşterilerine sunulan hizmetler çerçevesini oluşturan en temel özelliktir. Bu en temel özellikleri de otelin hem dokusunu hem mimarisini yansıtmaya yeter.