Nişantaşı Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Nişantaşı Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Nişantaşı Hakkında Genel Bilgi
Nişantaşı Hakkında Genel Bilgi

Nişantaşı Hakkında Genel Bilgi

Nişantaşı Hakkında Genel Bilgi

İstanbul'da modanın merkezi olarak bilinen Nişantaşı lüks mağazaları birbirinden şık kafe ve restoranları ile bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Nişantaşı gündüz olduğu gibi gecede hareketliliğini yitirmeyen semtlerden biridir.

 

 Nişantaşı'nda Gezilecek Yerler

 

            Şişli Belediyesi'ne bağlı olan Nişantaşı sadece günümüzde değil Osmanlı döneminden bu yana üst gelir seviyesine sahip olan kişilerin alışverişten eğlenceye kadar tercih ettikleri semtlerden biridir. Nişantaşı caddelerinde gezerken dünyaca ünlü pek çok markanın mağazasını bulmak mümkündür. Bir cazibe merkezi olan Nişantaşı konforun ve lüksün diğer adıdır.

 Semtte alışveriş merkezlerinin yanı sıra pek çok sanat galerisi de bulunmaktadır. Nişantaşı Osmanlı döneminde saray halkına mensup olan kişilerin düğün ve davetler verdiği mekanlardan biridir. Günümüzde de bu gösterişli özelliğini hala devam ettirmektedir.

 

            Bölgede bulunan Teşvikiye Camii III. Selim ve II. Mahmut ait nişanlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu nişanlar semte adını vermiştir. Teşvikiye Camisi, Sultan Abdülmecid tarafından 19. yüzyılda yaptırılmış olmakla birlikte günümüzde hala faaliyet göstermektedir.

 

            Ünlü modacıların tasarımlarını inceleyip satın almak isteyenler ise Abdi İpekçi Caddesi ve Atiye sokak boyunca gezmelidir. Bir Osmanlı mimarisi ve ülkemizin en köklü üniversitelerinden biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi de kusursuz mimarisiyle Nişantaşı'na kazandırdığı zenginliklerden biridir. Nişantaşı'nda daha sakin bir vakit geçirmek İsteyenler ise Maçka parkında doğanın tadını çıkarabilirler.

 

 Nişantaşı'nda Konaklama İmkanları

 

            Nişantaşı kafeleri, restoranları ve mağazaları ile ne kadar lüks ve pahalı ise otelleri de konforlu olmanın yanı sıra pek çok bölgeye göre daha fiyatlıdır. Nişantaşı otelleri lüksün yanı sıra huzuru da vadeden pek çok imkana misafirlerine sağlamaktadır.

 

            Nişantaşı otel alternatifleri içerisinde butik otellerin dışında beş yıldızlı seçenekleri de konuklarına sunmaktadır. Nişantaşı'nda konaklayacak yer sıkıntısı yaşanmamakla birlikte istediğiniz otelde kalabilmek için önceden yer ayırtma yarar var.