Ortaköy Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Ortaköy Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Ortaköy Hakkında Genel Bilgi
Ortaköy Hakkında Genel Bilgi

Ortaköy Hakkında Genel Bilgi

Ortaköy Hakkında Genel Bilgi

 

İstanbul'un en köklü geçmişine sahip semtlerinden biri olan Ortaköy, Beşiktaş ilçesine bağlıdır. Ortaköy İstanbulda en çok ziyaret edilen semtlerinden biri olmasının yanı sıra çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmasıylada bir çok tarihi dokuya ve esere sahiptir. Bizans döneminde Bizans İmparatorları tarafından çok büyük tarihi eserlerinin yapımı başlamış ve bugün hala canlılığını koruyan bu tarihi eserler bir çok yabancı turist ve yerli turistin durak yerleri haline gelmiştir.

Ortaköy, Avrupa yakasının gözde semtlerinden biri olmasıyla ve Boğaziçi köprüsünün Avrupa kıyılarındaki konumuylada büyük öneme ve yere sahiptir. Ortaköy semtinin şehrin en güzel çarşısına sahip olması ve canlı eğlence mekanlarının çokca bulunması gözde mekanlardan biri haline gelmiştir.

Eğer Ortaköy'e gitmek ister yada yolunuz düşerse Ortaköy'ün ünlü Çarşısını gezmenizi ve buradaki çeşitli kültürel objeleri, el sanatlarını ve takıları gibi birçok kültürel mirasa ait değerli eşyaları satın almak mümkündür. "Kumpir" Ortaköy denildiği zaman akla ilk gelen şeydir. Çok lezzetli olan kumpirden mutlaka tatmalısınız.

Eğer ortaköye gidip te kalacak bir yer arıyorsanız Ortaköy Otelleri kaliteli ve eşsiz güzellikleriyle sizlere çok büyük konaklama hizmetleri sunmaktadır. Otellerin şehir merkezine, kültürel değerlere ve eğlence mekanlarına yakın olması nedeniyle sizlere bir çok avantaj kazandırmaktadır. 

Aradığınız konfor ve temizliği Ortaköy Otellerinde bulmak çok kolaydır. Tatil amaçlı gelen yerli ve yabancı turistler Ortaköy Otellerinde konaklama yaparak buradaki tüm etkinliklere Oteller aracılığı ile çok uygun fiyatlar ile katılabiliyor ve Buradaki zamanını en güzel yanlarıyla, Ortaköye doyarak geçiriyor. Eğer kendiniz rötanızı çizmek istiyor ve geceliği çok uygun fiyatlarla kalmayı düşünüyorsanız sizler için en uygun Ortaköy otelleri hizmet vermektedir.

Ortaköy Gezilecek Yerler

Ortaköy Meydanı, Ortaköy Camii, Naile Sultan Korusu, Ortaköy Surp Krikor Lusavoric Kilisesi gibi eski Bizans çağlarına dayanan eşsiz tarihi dokuları ile sizlerin keşfetmenizi bekliyor. 

Ortaköye Nasıl Gidilir ?

Üsküdar Şehir hatları vapuru ile Beşiktaş ilçesine geçiş yapabilir, Daha sonrasında Belediye Otobüsleri ile Ortaköy'e ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kadıköy Şehir hatları vapuru ile Beşiktaş ilçesine geçiş yapabilir, Daha sonrasında Belediye Otobüsleri ile Ortaköy'e ulaşım sağlayaaabilirsiniz.

Beşiktaş ve Kabataş'tan kalkan , Sarıyer doğrultusunda giden tüm belediye otobüsleri ile Ortaköy'e ulaşım sağlanabilir.

Beşiktaş ilçemizden yürüyerek yaklaşık 20 ila 25 dakikada Ortaköy'e ulaşım sağlanabilir.