Osmanbey Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Osmanbey Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Osmanbey Hakkında Genel Bilgi
Osmanbey Hakkında Genel Bilgi

Osmanbey Hakkında Genel Bilgi

Osmanbey Hakkında Genel Bilgi

Osmanbey İstanbul'un en gözde yerlerinden biri olan ve ismi çokça duyulan şişli ilçesine bağlı bir semtimizdir. Genel bir tabir ile Osmanbey'de yaşayanların hikayesine göre Osmanbey ismi vaktiyle burada oturan matbaa ile uğraşan Osman Bey'den gelmektedir. İstanbul Metrobüs hattını kullananların kulak aşinalığı olmasının yanı sıra bulunduğu ilçemiz Şişli ile aslında hepimizin bildiği yerlerden birtanesidir.

Osmanbey semti 1865 lere kadar Harbiye'den Şişliye kadar uzanan büyük boş bir arazi iken yavaş yavaş günümüze doğru yapılanmaya başlamasıyla tüm boş arazi yerleşim yeri haline gelmiştir. Genellikle boş arazide konaklar yapılmaktaydı ve bu konaklardan biri Osmanbey'e aitti. Daha sonra 1940 lara doğru konaklar yerlerini günümüzdeki apartmanlara bırakmıştır, günümüze doğru apartmanlar yerine de iş yerleri kurulmuştur. 

Konumu bakımından gözde ilçelerimize yakın olmasıyla gelen yerli ve yabancı turistlere konaklama imkanı sunan Osmanbey Otelleri, çeşitli etkinlikler ve aktiviteler yaparak ile gelen turistleri hem Osmanbey semtini, hemde çevre ilçe ve semtleri gezme olanağı sağlamaktadır. 

En uygun fiyatlar ile Osmanbey Otelleri turistlerin durak yerlerinden biri haline gelmiştir. Çevresindeki ilçe ve semtlerin Osmanbey'e göre daha pahalı yaşam standartları bulunması nedeniyle bir çok turistin durak sebeplerinden biridir. Osmanbey Otelleri, Şişli Otellerine göre daha konforlu ve uygun fiyatlar ile konaklama şansı veriyor.

Osmanbey Gezilecek Yerler

VipScuba Dalış Merkezi ile İstanbul'un eşsiz manzarası olan Boğazında yüzme fırsatı yakalıyor ve suyun derinliklerine dalış yaparak bir çok deneyim kazanıyorsunuz. Düzenli olarak gerçekleşen dalışlara ilgi oldukça büyüktür.

Osmanbey konumu bakımından çok önemli lokasyona sahiptir. Bu nedenle çevre semt ve ilçelere ulaşım kolay sağlanmaktadır.

Osmanbey'e Nasıl Gidilir ?

Şişliden 54E belediye otobüsleri ile 26 dakika süreyle Osmanbeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Pendikten 500T metrosu ile yaklaşık 60 dakika'da ulaşım sağlabilirsiniz.

Yenikapı Metrosu ile 10 dakikada ulaşım sağlayabilir ve Taksim metrosu ile sadece 3 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.