İstanbul Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

İstanbul Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

İstanbul Hakkında Genel Bilgi
İstanbul Hakkında Genel Bilgi

İstanbul Hakkında Genel Bilgi

İstanbul Hakkında Genel Bilgi

                Her caddesi ve her sokağı buram buram tarih kokan medeniyet şehri İstanbul’da gezilebilecek birçok tarihi ve kültürel yer bulunmaktadır. İstanbul’un tarihi geçmişi araştırıldığında birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı, birçok medeniyetin gözdesi olmayı başardığı görülmektedir. İstanbul konumu itibari ile Avrupa Kıtası ile Asya Kıtası’nı birbirine bağlayan bir köprü niteliğindedir. Karadeniz, Marmara ve Ege Denizi’ni birbirine bağlayan önemli bir geçiş noktası olan İstanbul Boğazı’na sahiptir. Bu özelliği ile geçmişte birçok devletin akımına uğramış ve birçok millete ev sahipliği yapmıştır. Bu ev sahiplikleri sonucunda birçok tarihi eser ve birçok kültürel miras oluşmuştur. Bu denli renkli bir şehir olan İstanbul her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından ilgi ile ziyaret edilir. Ayrıca konumu itibari ve önemli ulaşım noktalarına olan yakın oluşu ile özellikle sanayi alanında oldukça gelişmiş bir bölgedir. Her yıl milyonlarca iş amaçlı seyahatlere ev sahipliği yapar.

                İstanbul’da bu denli büyük hareketlilik beraberinde aynı oranda konaklama ihtiyacı doğurur. Bu doğrultuda gelişen İstanbul otellerine her gün yeni bir tanesi eklenir. İstanbul’da binlerce otel bulunmaktadır. İstanbul butik otelleri uygun fiyatlı olduğu için genellikle iş seyahatleri için doğan konaklama ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılar. İstanbul’da bunun dışında birçok lüks otel bulunmaktadır. İstanbul otelleri her geçen gün otel konseptini bir adım daha öteye taşırlar. Teknolojik gelişmeleri takip eder ve iç mimari trendlerini yakından takip ederler. Tüm bunların dışında konaklama ihtiyaçlarına daha uygun fırsatlar sunan İstanbul günlük kiralık daireleri de son  derece önemli bir potansiyeli karşılarlar. Günlük kiralık daireler otel konseptine yakın oluşu, ev rahatlığında konaklama imkanı sunuşu ve aynı zamanda cazip fiyat avantajları ile de bilinirler. İstanbul’a  tatil amaçlı  gelen yerli ve yabancı turistler İstanbul otelleri arasında en çok Beyoğlu otelleri, Şişli  otelleri, Fatih otelleri tercih ettiği gözlenmektedir.  İstanbul’a iş için seyahat eden turistlerin ise genellikle Atatürk havalimanı otelleri, Beylikdüzü otelleri, Merter otelleri'ni tercih ettiği görülmektedir.

                İstanbul’da gezilebilecek bir çok yer bulunmaktadır. Fakat İstanbul denildiğinde akıllara ilk gelen birkaç önemli yer bulunmaktadır. Ayasofya, Dolmabahçe Sarayı, Sultanahmet Meydanı, Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı, Kız Kulesi,  Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Taksim Meydanı  bu yerler İstanbul’da gezilebilecek yerlerin başlıcalarındandır. Ayrıca İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarası, yedi tepenin her birinin manzarası ve daha artırabileceğimiz birçok yer…  Her yıl özellikle yabancı turistler bu yerleri muhakkak ziyaret ederler.