Pendik Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Pendik Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Pendik Hakkında Genel Bilgi
Pendik Hakkında Genel Bilgi

Pendik Hakkında Genel Bilgi

Pendik Hakkında Genel Bilgi

İstanbul'un en eski tarihine sahip ilçesi olan Pendik, Milattan önce 5000'li yıllarda yerleşimi başlamıştır. Tarihi süreçte, İstanbul'un Boğazı ile Sakarya Nehri arasındaki yer, çok büyük önem kazandığı için birçok millet ve medeniyet tarafından ele geçirilmiştir. Pendik, Bizans döneminde Pentikion ismiyle bilinmekteydi, Bu kelimenin türkçe karşılığı "etrafı sularla çevrili" demektir. Bu da medeniyetlerin Pendik'i bir savunma hattı olarak kullandığını öne sürmektedir. Pendik, 1328 yılında Orhan Bey döneminde Osmanlı yönetimine geçmiş o günden sonra ülkemize güzelliklerini sunmuştur. Çok eski tarihlere dayanan Pendik, Tarihi dokusu ile çok büyük önem taşımakta ve İstanbul'un özde turist mekanlarından biri hal,ne gelmektedir.

Pendik'te güzel bir gezi planlayanlar Pendik Otellerinde konaklama yapabilir ve en uygun fiyatlar ile Pendik Otelleri aracılığı ile etkinlikler ve aktivitelere katılabilir. Şehrin en güzel tarihi ve doğal güzelliklerini planlı ve detaylı bir şekilde inceleme fırsatlarını yakalayabilirler.

Pendik Gezilecek Yerler

Pendik Höyüğü: Höyük yaklaşık olarak 8400 yıllık bir geçmişe sahiptir bu yüzden tarihi önemi çok büyük ilgi görmesini sağlamaktadır.

Temenye: Bizans dönemindeki yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Bizans dönemindeki mezarlıkların bu bölgede bulunduğu ve kilisenin de burada olduğu söylenmektedir. Bu tarihi doku ise yaklaşık 1010 yıllık bir yapıdır.

Pavli Burnu: Kaynarca Mahallesindedir. Görünüşü ile ilgi çeken bu yarımada büyük ilgi görmektedir.

Bizans Manastırı: 1974 yılında bir vatandaşa ait arsanın dozerler ile kazılmasıyla ortaya çıkmıştır. Bizans dönemine ait bir manastır olduğu tespit edilmiştir ve kazıya devam edilmesi ile büyük kilise, şapel, mezarodası, iki oda ve atrium ortaya çıkarılmıştır.