Polonezköy Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Polonezköy Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Polonezköy Hakkında Genel Bilgi
Polonezköy Hakkında Genel Bilgi

Polonezköy Hakkında Genel Bilgi

Polonezköy Hakkında Genel Bilgi

Polonezköy İstanbul'un Beykoz ilçesine bağlıdır. Şehir'in kalabalığı ve kötü havasından uzakta güzel günler geçirmek isteyenlerin durak yerlerinden bir tanesidir. Polonezköy yeşillikler, doğal güzellikler ve tarihi güzelliklere sahip, gidildiğinde tekrar tekrar gidilmek istenen çok özel bir yerdir. İş yoğunluğu ve baskısından uzakta bir kaç gün tatil yaparak dinlenmek isteyenlerin gittiğinde mest oldukları yerlerden bir tanesidir. Yabani kuş sesleri ve doğa kültürünü bir arada yaşatan, temiz oksijenli havasında yürüyüş yapabileceğiniz eşsiz bir cennet köşesidir.

İstanbul'un o yoğun şehirlerinden kendini ayırmış ve doğal güzelliğini yıllardır korumayı başarmıştır.Köyün girişinde 100 metre ilerisinde kiralanmayı bekleyen atlar ile karşılaşırsınız aynı zamanda fayton ile Polonezköy'de tur atma şansınıda kaçırmayın derim. 

Polonezköy'de konaklama 1900'lü yıllarda başlamış, köyde halen yaşayan 80'e yakın Polonyalı vatandaşımız vardır. Bilindiği üzere Polonezköy adını burada tarihi geçmişi olan ve hüküm süren Polanyadan almıştır. Günümüzde halen yaşamını sürdüren Polonyalı vatandaşlarımız mevcuttur. Eğer en uygun Polonezköy Otellerinde konaklama fırsatı yakalarsanız, buradaki aktivite ve turlara otel eşliğinde ücretsiz katılabilir ve buradaki zamanınızı çok güzel, Polonezköye doya doya geçirebilirsiniz.

Polonezköy Gezilecek Yerler 

Leh Köyü : Rus ordularına yenik düşen Polonezköy yani Polonya vatandaşları buradaki hakimiyetini kaybettikten sonra Osmanlıya sığınıyor. Ve burada yaşamına devam eden Polonyalı vatandaşlarımız Osmanlının hakimiyeti altında buraya "Leh" ismini vermiştir.Görülmesi gereken eşsiz yerlerden bir tanesidir.

Polonezköy'de Çok güzel bir pazar kahvaltısı yapabilir, Kahvaltı sonrası çok güzel doğa yürüyüşü yapılabilirsiniz.

Polonezköy'e Nasıl Gidilir ?

Kavacık çıkışından yeni yola girmeden sağa saparak Bp benzin istasyonunun önünden ilerleyerek Polonezköy'e ulaşmak mümkündür.

Tem üzerinden "Ümraniye Sarigazi" çıkışından eski şile yolu istikametine doğru ilerleyip, Alemdağa gelindiğinde Cumhuriyet köyü doğrultusunda ilerledikten sonra, Cumhuriyet köyğne varınca sola dönerek Polonezköy'e ulaşmak mümkündür.