Sancaktepe Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Sancaktepe Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Sancaktepe Hakkında Genel Bilgi
Sancaktepe Hakkında Genel Bilgi

Sancaktepe Hakkında Genel Bilgi

Sancaktepe Hakkında Genel Bilgi

Sancaktepe eski yunan mitolojisinde " tarım ve bereket " tanrıçası olan "Demeter" isminden gelmektedir. Sancakttepe öyle kusursuz ve özel toprağa sahiptir ki buradan bir çok medeniyet gelip geçmiş ve medeniyetler genellikle tarım amaçlı kullanmışlardır. Bu zenginliği elde etmek için bir çok kan dökülmesine rağmen günümüzde hala eski adını koruyan Sancaktepe yabani hayvan çeşitliliği ile günümüzde avcılığın yapıldığı tılsımlı bir mekandır.Bizans İmparatorları buralara Saray yaptırmış, av merakı nedeniyle burada yaşam sürdürmüşlerdir. Günümüzde halen Bizans İmparatorluğuna bağlı saraylar canlılığını korumakta, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Sancaktepe Anadoluya açılan kapı olduğu için, Bizans ordularını burada tutmakta ve Anadoluya yapılacak olan seferlerini buradan gerçekleştirmekteydi. Savaşlarda büyük stratejik alana sahip olması nedeniyle de Sancaktepe eskilerin en popüler mekanlarından biridir.

Buradaki tarihi dokular ve doğal güzellikleri sizlerde keşfetmek isterseniz Sancaktepe Otelleri ile çok uygun fiyatlarda konaklama fırsatı bulabilir, Sancaktepe Otellerinin İletişim Numaraları ile daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Burada yapılan gezi ve aktiviteleri takip edebilir, Sancaktepe Otelleri ile buradaki gezi ve aktivitelere uygun fiyatlar ile katılım sağlayabilirsiniz.

Sancaktepe Gezilecek Yerler

Damatrys Sarayı : Eski Bizans İmparator damadı Damatrys'in Sarayı günümüze kadar tarihi dokusunu korumuş ve halen günümüzde bir çok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. İnşa edilme amacı tamamen avcılık ile bağdaştırılan bu saray, Damatrys'in gözde saraylarından bir tanesidir.

Diğer görülmesi gereken mekanlar, Samandıra Yazlık Sarayı (Damatris Sarayı), Abdurrahman Gazi Türbesi, Arap Hekim Camii, Sarı Kadı (Sarıgazi) Mehmet Efendi Türbesi, Sarı Kadızade Şeyh, Mustafa Efendi Türbesi, Şevknihal Usta Çeşmesi, Sarıgazi Köyü Kuyusu, Nakşidilik Valide Sultan Çeşmesi, Atik Valide Sultan Çeşmesi, Paşaköy Rum Mağarası, Sarıgazi Köyü Mescidi ve Camii ve Kartal Motifli Sütun Başlığıdır.

Sancaktepeye Nasıl Gidilir ?

Yenisahra, Kadıköy 18E iett ile 44 dakika mesafe ile

Kartal KM71 iett ile 51 dakika mesafe ile 

adıköy 18E iett ile 77 dakika mesafe ile ulaşım sağlanmaktadır.