Sarıyer Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Sarıyer Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Sarıyer Hakkında Genel Bilgi
Sarıyer Hakkında Genel Bilgi

Sarıyer Hakkında Genel Bilgi

Sarıyer Hakkında Genel Bilgi

İstanbul'un eski tarihe sahip ilçelerinden biri olan Sarıyer, Tarih kitaplarıda ismi sıkça geçen fakat sürekli isim değiştirildiğinden pek çoğumuzun aslında bildiği fakat isminin çok yönlü değişmesi ile kafamızı karıştıran ilçemiz Sarıyer sırasıyla şu isimleri almıştır: Simas, Skletrinas, Mezarburnu, Altınyer, Sarıyar ve son olarak günümüzdeki adı ile Sarıyer'i almıştır. Aslında Sarıyer isminin anlamı "Kutsal Ana"dır. Sarıyer ilçesinde eski medeniyetlerin hüküm sürmesinin ve buraya " Kutsal Ana " denilmesinde ki en büyük etken aslında burada yıllarca altın ve bakır madeni çıkarılmasıydı.

Eski çağlarda Sarıyer'de yerleşim yapılmamaktaydı bunun nedeni ise maden olarak kullanılmasıydı. Bizans döneminde Sarıyer sahil kıyı kesimlerinde çok az yerleşim alanı bulunmaktaydı. Burada yaşayanlar maden ve balıkçılık ile geçimlerini sağlamaktaydılar.

Sizlerde bu tarihi dokuya sahip, medeniyetlerce el değiştirilmiş ve bir o kadar tarihi yapıya sahip olan Sarıyer'de konaklama yapmak istiyorsanız sizlere en uygun fiyatlar ile Sarıyer Otelleri ve Burada bulunan Sarıyer Otel İletişim bilgileri ile ulaşabilirsiniz. Sizlere çok büyük avantajlar ile şehrin tarihi ve doğa harikalarını gezme fırsatı sağlayan otellerde konaklama yapabilirsiniz.

Sarıyer Gezilecek Yerler

Emirgan Korusu: Adeta doğa ile baş başa çok güzel vakit geçirebileceğiniz, ortasında küçük hoş bir göl etrafında ise ormanlık alanlar bulunmaktadır. Adeta temiz havasıyla insana huzur veren bir ortamdır.

Garipçe Köyü : Tatlı ve güzel yüzlü köylülerin sizleri çok güzel bir şekilde ağırlamasıyla duygulanabileceğiniz çok güzel insanlara sahip bir köydür. 

Diğer gezilecek mekanlar : Maslak Kasırları, Sakıp Sabancı Müzesi, Belgrad Ormanı, Telli Baba Türbesi, Marmaracık Koyu ve Kömürcü Bendidir.

Sarıyer'e Nasıl Gidilir ?

Hacıosman'dan 29C iett araçları ile 20 dakika mesafe ile,

Mecidiyeköy metrobüs'ü ile 48 dakika mesafe ile ulaşım sağlanabilir.