Silivri Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Silivri Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Silivri Hakkında Genel Bilgi
Silivri Hakkında Genel Bilgi

Silivri Hakkında Genel Bilgi

Silivri Hakkında Genel Bilgi

Silivri İstanbul'un Batı Kapısı olarak bilinir ve İstanbul'un yazlık için tercih edilen en büyük mekanlarından bir tanesidir Silivri ilçesi. Silivri İstanbul'da yaşayan ve çocukluğunu İstanbul batısında geçirenlerin yazın sık sık denize gitmesiyle bildiği yerdir Silivri, aslında çok eski tarihi ve eski bir yerleşim yeridir. Ama kendi güzelliğini İstanbul'a tanıtamamış olması günümüzde sadece yazlık olarak kullanılan mekanlardan biri haline getirilmiştir en azından akılda öyle kalmıştır.

Silivri İçin bilinmesi gereken şeyler ;

Silivri bildiğiniz üzere İstanbul'un batısında bulunmasının yanı sıra Trakya'ya giriş güzergahındadır. Bu nedenle Silivride bir çok trakyalı şive ile karşılaşabilirsiniz.Yazlıkları ve Yazlıkçıları bol olan Silivri, Ankaradan bile yazlık için Silivri tercih edilmektedir.İstanbul'un ideal denizi, güzel kumsalları ve temiz sahilleri ile bilinir Silivri ilçesi. Köfte denilince akla ilk gelen yerlerden bir tanesidir, ünlü köftecilerin bulunduğu ve hizmet verdiği ilçemizdir. Her yıl düzenli olarak Yoğurt Festivali düzenlenmektedir. Dünyaca ünlü olan Mimar Sinan Köprüsünü günümüze kadar canlılığını korumasında büyük rol oynamıştır.

Silivride güzel vakit geçirmek ve buranın doğal ve tarihi güzelliklerini sizlerde keşfetmek isterseniz Silivri Otellerinde uygun fiyatlar ile konaklama yapabilir, Silivri Otel İletişim bilgileri ile daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Silivri Gezilecek Yerler

Mimar Sinan Köprüsü, Selymbria Kalesi yani Silivri Kalesi, Boğluca Köprüsü,Piri Mehmet Paşa Külliyesi, Hacı Pervane Türbesi, Yoğurthane Binaları, Kurfallı Değirmen Binası ve Kurfallı İstasyon Binası gezilmesi gereken mekanlar arasında yer almaktadır.