sirkeci Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

sirkeci Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Sirkeci Hakkında Genel Bilgi
Sirkeci Hakkında Genel Bilgi

Sirkeci Hakkında Genel Bilgi

Sirkeci Hakkında Genel Bilgi

Sirkeci İstanbul'un en popüler semtlerindendir. Genellikle akıllarda kalan ve popüler olmasının nedeni Sirkeci'de bulunan Sirkeci Tren Garıdır. Sirkeci Garı 1890 yılında Alman Mimar Tachmund tarafından yapılmıştır. Eski tarihe dayanması ve halen günümüzde canlılığını korumasıyla binlerce yerli ve yabancı turistin merak edip ziyaret edilmektetir.Bunun yanında Rüştem Paşa Camiisi ile ziyaret edilmektedir. Rüstem Paşa Camiisi 1561 yılında Kanuni Sultan Süleyman'ın Mimarbaşı Mimar Sinan tarafından yapılmıştır. Çok eski tarihlere dayanması ve günümüzde kullanıma açık olmasıyla bir çok müslüman tarafından ziyaret edilmekte ve kendisine hayran bırakmaktadır. Sadece müslüman değil meraklısı olan bir çok farklı dine mensup olan turistler tarafından da ziyaret edilmektedir.

Bir çok etnik yapıyı bünyesinde bulunduran Sirkeci semtimiz, Bir çok dini barındırmaktadır. Osmanlı döneminde olduğu gibi günümüzdede buradaki yaşamını devam ettiren farklı din ve kültürden vatandaşlarımız bulunmaktadır. Aya Terapon Rum Kilisesi burada yaşayan hristiyan vatandaşlarımızın dini gereksinimlerini yerine getirdikleri yerlerden bir tanesidir. Kilisenin 2 - 3 basamak aşağısında 4 musluklu çeşme bulunmaktadır. Bu çeşmenin rivayeti, Kliseye ismini veren Aziz Terapon, buradan içilen suyun çok sağlıklı ve şifalı olduğunu belirtmiştir.

Sirkeci de Gezilecek Yerler

Büyük Postane, HocaPaşa Kültür Merkezi, Hayyam Pasajı ( Oldukça ünlü olmasının yanında bir çok yiyecek ve giyim ürünlerinin uygun fiyatlar ile bulabileceğiniz bir eski kültüre ait bir pasajdır.)

Sirkecide güzel bir gün geçirmek ve en uygun fiyatlarla konaklama yapmak isteyenler için Sirkeci Otelleri devreye girmektedir. Sirkeci Otelleri uygun fiyatın yanında Sirkecide çok güzel vakit geçirmenizi sağlıyor ve burada tarihi güzellikleri etkinlikler düzenleyerek çok uygun fiyatlar ile ziyaret etmenizi sağlıyor. Daha detaylı bilgi için Sirkeci Otel İletişim bilgilerini kontrol ederek sizlerde buradaki konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sirkeciye Nasıl Gidilir ?

Pendik Metrosu ile 60 dakika mesafede,

Levent 63 İETT otobüsleri ile 39 dakika mesafede,

Atatürk Havalimanı Metro ile 51 dakika mesafede,

ve Taksim Metro ile 21 dakika mesafede ulaşım sağlanmaktadır.