Şişhane Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Şişhane Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Şişhane Hakkında Genel Bilgi
Şişhane Hakkında Genel Bilgi

Şişhane Hakkında Genel Bilgi

Şişhane Hakkında Genel Bilgi

İstanbul'un en bilinen mekan ve bölgelerinden birisi de Şişhane’dir. Kasımpaşa semti ile Taksim Meydanı arasında kalan bu küçük ve sessiz bölge Beyoğlu semtine bağlıdır. Bölgenin en eski ismi 'Le Petit Champ Des Morts' yani 'Küçük Ölüler Tarlası'dır. Bu isim ile anılan şişhanenin eskiden bir mezarlık alanı olduğu bilinmektedir. Avrupa yakasının merkezinde bulunması ve tüm semtlere yakınlığı ile pek çok yerli ve yabancı turistin ilgisini çeken şişhane aynı zamanda güvenle kalınabilecek bölgelerden de birisidir.

 

            Taksim meydanına, Kasımpaşa sahiline, Eminönü köprüsüne: kısacası Beyoğlu sınırları içerisinde bulunan tüm bölgelere yakınlığı ile bilinen şişhane kültürel yapı ve eserleri ile de dikkat çekmektedir. Bizans ve Osmanlı dönemlerinden pek çok eserin ve tarihi mekanın bulunduğu bu bölge aynı zamanda eğlence mekanları, kafe ve restoranlara yakınlığı ile de ünlüdür. Lojistik olarak merkezi konumda olması nedeni ile şişhane bölgesi tüm semtlerde bulunan alışveriş merkezleri ve diğer mekanlara yürüme mesafesindedir.

 

            İstanbul'u görmek ve bu şehrin tarihi, siyasi, kültürel ve diğer önemli yapılarını ziyaret etmek, tanımak isteyen turistler için şişhane semti konaklamak için oldukça avantajlı ve uygun bölgelerden birisidir. İstanbul'un tamamına metro, otobüs, Marmaray, tramvay, vapur gibi araçlar ile ulaşma imkanını sunan şişhane bölgesi tarihi dokularda veya yeni yapılmış Şişhane otelleri ile de ünlüdür.

 

            Pek çok farklı seçenek ve geniş bir yelpazede konaklama imkanlarını içerisinde barındıran şişhane bölgesinde her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turist güven ile konaklamaktadır. Bu anlamda şişhane meydanından sokaklarına kadar pek çok Şişhane otel zinciri turistlere sunulmaktadır.

 

            Konaklama hizmetine ilave hizmetlerin bulunduğu, temiz, konforlu ve kaliteli bu otellerin fiyat uygulamaları ise birbirinden oldukça farklıdır. Yine de konaklamaya ayrılan bütçe ne olursa olsun şişhane bölgesinde her bütçeye uygun güvenilir oteller bulmak mümkündür. Şimdiden size ve ailenize iyi tatiller dileriz.