Sultanahmet Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Sultanahmet Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Sultanahmet Hakkında Genel Bilgi
Sultanahmet Hakkında Genel Bilgi

Sultanahmet Hakkında Genel Bilgi

Sultanahmet Hakkında Genel Bilgi

Sultanahmet, İstanbul'un en popüler yerlerinden bir tanesidir. Sadece Türkiye değil tüm dünyanın bildiği Sultanahmet, ismini Osmanlı Padişahı'ndan almaktadır. İstanbul'un Fatih ilçesine bağlı olan Sultanahmet semtimiz, Eşsiz güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin merakla akın ettiği çok özel bir konuma sahiptir. Sultanahmet, İstanbul'a çok ayrı bir güzellik katmaktadır. Sultanahmet Camii de özgün ve eşsiz güzelliği ile popülerliğini arttırmaktadır.

Sultanahmet Gezilecek Yerler

Sultanahmet Camii: Padişahımızın kendi adını verdiği Camii, ramazan ayında yerli ve yabancı turistlerin yani kısacası milyonların akın ettiği, yüzyıllardır canlılığını ve popülerliğini koruyan ve bunun yanında çok büyük bir manevi değeri olan Sultanahmet Camii'yi ziyaret edenlerin oradaki havayı solumasıyla gerçekten tüyler ürpertici olduğu söyleniyor. Sultanahmet camii içinde bir çok gizem barındırıyor.

Sultanahmet Ayasofya: Sultanahmet'in en önemli mekanlarından biri olan Ayasofya, hem Müslüman hemde Hristiyan ziyaretçilerini her yıl ağırlamaktadır. Çok popüler olan Ayasofya, Akınla ziyaret edilmekte ve bir çok dini içinde yaşatmaktan dolayı eşsiz bir konuma sahiptir.

Topkapı Sarayı : Osmanlı Devleti'nin büyüklüğünün ve değerli olmasının en büyük göstergesidir. Turizm bakımından çok zengin olan Sarayımız, Devletimiz tarafından çok özenle korunup, bakımları yapılmaktadır.

Eğer sizlerde bu muazzam semti ziyaret etmek ve buradaki eşsiz güzelliği tatmak istiyorsanız, Sultanahmet Otelleri ile konaklama yapabilir, eşsiz güzellikleri çok uygun fiyatlar ile doya doya gezme fırsatını yakalayabilirsiniz. Sultanahmet Otelleri İletişim numaralarına ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.