Taksim Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Taksim Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Taksim Hakkında Genel Bilgi
Taksim Hakkında Genel Bilgi

Taksim Hakkında Genel Bilgi

Taksim Hakkında Genel Bilgi

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan Taksim meşhur İstiklal Caddesi ile özdeşleşmiştir. İstanbul'un merkezi olarak da adlandırılan Taksim farklı kültürlere ve farklı aktiviteleri ev sahipliği yapan kozmopolit bir semttir.

 

 Taksim'de Gezilebilecek Yerler

 

            Taksim verince genellikle pek çok kişinin aklına kalabalık ve günün her saati hareketli olan caddeler gibi eğlence mekanları da gelmektedir. Fakat Taksim bu kadarla yetinmeyen bir güzelliğe sahiptir.

 

            Taksim'de bar, kafe ya da restoran için gidilebilecek en ideal yerlerden biri İstiklal Caddesidir. Bu cadde gün boyu hareketli olma özelliğini taşımakla birlikte hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağıdır.

 

            Birbirinden farklı kültürleri içerisinde barındıran Taksim'de kiliseden camiye kadar farklı dinlere ait ibadet merkezlerini de gezebilirsiniz. Bunlardan biri Antuan Kilisesidir. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan bu kilise simetrik bir mimariye sahip olması sebebiyle pek çok kişinin dikkatini çekmektedir. 1200'lü yılların başında yapılmış olan bu kilisede hala ayin yapılmaktadır. Taksim'de zarif güzelliği ile dikkat çeken bir diğer dini yapı ise Hüseyin Ağa Camidir. Bu Cami Mimar Sinan eseri olmakla birlikte dönemi yansıtan en özel yapılardan biridir. Taksim'e gidenlerin gezmesi gereken yerler arasında Tokatlayan Han, Suriye Pasajı, Firuz Ağa Camii gibi pek çok mekan bulunmaktadır.

 

 Taksim'de Konaklama Seçenekleri

 

            Taksim otelleri turistler için mükemmel bir lokasyona sahip olduğundan doluluk oranları genellikle yüksektir. Bu nedenle Taksim otel seçenekleri incelendikten sonra kendiniz için en uygun oteli bularak yer ayırtma hızda yarar bulunuyor. Aksi halde istediğiniz yerde istediğiniz oteli bulamayabilirsiniz. Bunun dışında ise Taksim'de birbirinden farklı lüks özelliklere sahip olan beş yıldızlı oteller bulabileceğiniz gibi butik otel ya da pansiyon gibi bir yerlerde de konaklama avantajlarından yararlanabilirsiniz. Taksim, İstanbul'da konaklama avantajları bakımından en geniş seçenekleri sunan yerdir.