Tarabya Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Tarabya Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Tarabya Hakkında Genel Bilgi
Tarabya Hakkında Genel Bilgi

Tarabya Hakkında Genel Bilgi

Tarabya Hakkında Genel Bilgi

İstanbul şehrinin nezih semtlerden biridir Tarabya. Huzur arayanların ilk adresi oluyor, bu semt. İstanbul Avrupa yakasında bulunan Sarıyer ilçesine bağlıdır. Semtin bu ismi alışına dair çeşitli rivayetler vardır. Bunlardan bir tanesi ‘’Havası güzel ‘’ anlamına gelen ve Rumca bir kelime olan ‘’terapia ‘’adıyla anılırmış Diğer bir rivayete göre ise 2.Selim Tarabya’ya gelir balık yer ve burada dinlenirmiş. Dinlenmek anlamına gelen tarabiye kelimesinden geldiği söyleniyor.

 Aynı zamanda bu semt, birçok Yeşilçam filmi yine bu semtte çekilmiştir. Filmlerin bazı sahnelerinde arkadan semtteki meşhur Tarabya Otelini görmek mümkündür. Şu an da bu otel Tokatlıyan Otelidir.

 

 Kusursuz Manzarasıyla Tarabya Semti

 

            İstanbul’un en güzel manzaralarına sahip semtlerinden bir tanesidir. Denize nazır eşsiz bir manzaraya sahiptir. Özellikle yaz mevsiminin boğucu sıcaklarında serinleten, ferahlatan denizden gelen rüzgarlarıyla insanı rahatlatır, serinletir. Bu semtte derin derin nefes alın. Çünkü Tarabya’nın çok temiz havası vardır. Sakinliğin ve huzurun buluştuğu özel bir semt demek yanlış olmaz, sanırım.

 

 Marina

 

            Yatlara ve teknelere kucak açmış marinası Boğaz manzarasıyla birleşince ortaya harika bir tablo çıkıyor. İster teknelerdeki lezzetli balıklardan yiyebilir isterseniz hoş bir balık lokantasında deniz ürünlerinin tadına varabilirsiniz. İsterseniz salaş bir balıkçıda keyif yapabilirsiniz.

 

 Tarabya’ da Yaşam

 

            Tarabya’ da meşhur eğlence mekanlarının yanı sıra birbirinden şık ve nezih mekanlar bulunuyor. Tarabya’da çok güzel kahvaltı mekanları bulunuyor. Bu semtte aktiviteler yapabilir günü dolu dolu yaşayabilirsiniz.

 

 Tarabya Semti Konaklama

 

            Manzara, huzur, sakinlik ve temiz hava bunların hepsinin yaşandığı bu semtte konaklamak başkadır, elbette. Konaklamak için Tarabya otelleri hizmet kalitesi, otellerin konumu, her bütçeye uygun otel fiyatları ile müşterilerini karşılamaya devam ediyor. İnternet üzerinden Tarabya otel için araştırma yaparsanız detaylı bilgilere ulaşırsınız.