Topkapı Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Topkapı Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Topkapı Hakkında Genel Bilgi
Topkapı Hakkında Genel Bilgi

Topkapı Hakkında Genel Bilgi

Topkapı Hakkında Genel Bilgi

 Tarihi yarımadayı da içine alan Topkapı ve çevresi İstanbul'un en özel mekanlarından biridir. Tarihin ayak izlerini sürdürmenin yanı sıra zengin mimariye sahip ve farklı kültürlerden günümüze kadar ulaşmış olan pek çok yapıda Topkapı'da bulunmaktadır.

 

 Topkapı'da Gezilecek Yerler

 

            Topkapı denince gezilmesi gereken ilk mekan olarak akıllara Topkapı Sarayı gelmektedir. Topkapı Sarayı İstanbul'un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet Han tarafından yaptırılmış olup Osmanlı Devleti'nin gerileme dönemine kadar ülkenin yönetim merkezi olmuştur. Şimdilerde ise sarayın büyük bir kısmı müze haline getirilerek sarayda bulunan birbirinden özel eserler ziyaretçiler ile buluşturuyor. Muhteşem bir mimariye sahip olan Topkapı Sarayı yerli turistlerin olduğu kadar yabancı turistlerin de İstanbul'da görmek istedikleri ilk mekanlardan biridir.

 Topkapı Sarayı'nın bahçesi olarak bilinen ve Topkapı'nın denize bakan tarafında bulunan Gülhane Parkı da İstanbul içerisinde oksijene doymak isteyenler için gidilmesi gereken yerlerden biridir.

 

            Topkapı'da ziyaret edilmesi gereken bir diğer mekan ise Ayasofya’dır. Bizans eseri olan Roma Dönemine ait bu yapı Müslümanlar için olduğu kadar Hristiyanlar için de özel bir anlam ifade etmektedir. Ayasofya'da Topkapı Sarayı gibi müze özelliği taşıdığı için isteyen herkes ziyaret edebilir.

 

            Topkapı'da Yerebatan Sarnıcı, Küçük Ayasofya Camii ya da Sultanahmet Camii gibi gezilmesi gereken ve tarihin ayak izlerini zamanımıza taşıyan eşsiz güzellikte pek çok Yapı bulunuyor.

 

 Topkapı'da Konaklama Seçenekleri

 

            İstanbul'un merkezi mekanlarından biri olan Topkapı turistler için en ideal konaklama merkezlerinden biridir. Bu nedenle Topkapı otelleri ile zengin seçenekleri sahiptir.

 Fakat yılın her döneminde turist ağırlayan Topkapı otellerinin doluluk oranları genellikle yüksek düzeydedir. bu durumdan Topkapı otel seçeneklerinden yararlanmak isteyenlerin bir gün öncesinden otel rezervasyonu yaptırmaları faydalı olacaktır. Topkapı'da hizmet veren pek çok otel oldukça konforlu özelliklere sahiptir.