Üsküdar Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Üsküdar Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Üsküdar Hakkında Genel Bilgi
Üsküdar Hakkında Genel Bilgi

Üsküdar Hakkında Genel Bilgi

Üsküdar Hakkında Genel Bilgi

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alan Üsküdar denince pek çok kişinin aklından ilk gelen mekan Kız Kulesidir. Boğaz ile bütünleşmiş olan Üsküdar büyüleyici bir güzelliğe sahip olmanın yanı sıra tarihi dönem açısından da önemli bir yere sahiptir.

 

 Tarihe Yapılan Yolculuk

 

            Üsküdar'da gizlilik görülebilecek pek çok tarihi mekan bulunmaktadır. Bunların başında ise Mihrimah Camii, Kız Kulesi ve Şemsi Paşa Cami bulunuyor. Ayrıca Üsküdar meydanında bulunan tarihi çeşme de dönemi mimarisini yansıtan en önemli yapılar arasında yer alıyor. Mimari zenginliğinin yanı sıra doğası ile de görsel bir şölen yaşatan Üsküdar özellikleri Çamlıca tepeleri ile görenleri büyülüyor.

 İstanbul ve boğaz manzarasına yüksek bir tepeden İzlemek isteyenler için ideal olan Çamlıca tepeleri büyük ve küçük Çamlıca olarak ikiye ayrılıyor.

 

            Marmara sahilinde farklı bir kültürün temsilcisi olarak hala bütün görkemiyle ayakta duran Beylerbeyi Sarayı ise Bizans mimarisinin ihtişamlı bir yansımasıdır. Tüm bunların yanı sıra Fetih Paşa Korusu, Aziz Mahmut Hüdai Türbesi, Çinili Cami ve Adile Sultan Sarayı ile yerli ve yabancı turistin uğrak mekanları arasında yer alıyor.

 

 Üsküdar'da Konaklama Seçenekleri

 

            Her gün yüzlerce turist ağırlayan Üsküdar turistler için konaklama seçenekleri de geniş bir yelpazede sunuyor. Üsküdar otelleri genellikle Salacak sahili civarında bulunmakla birlikte bu oteller misafirlerine konforun yanı sıra mükemmel bir deniz manzarası sunuyorlar. Üsküdar otel seçenekleri arasında beş yıldızlı ve lüks otellerin yanı sıra daha uygun koşullarda hizmet veren alternatifler de yer alıyor.

 

            Üsküdar'ın ziyaret eden misafirlerin hiçbiri konaklama konusunda sıkıntı yaşamıyor. Sokak ilçeye olan talepten dolayı otel rezervasyonlarını daha önceden mutlaka yaptırılması gerekiyor. Böylece herhangi bir problem yaşanmamış. Otel seçimini yapmadan önce farklı otelleri hizmet ve fiyat karşılaştırmasını yapmanıza yarar bulunuyor. Bu sayede en ekonomik ve en kaliteli hizmeti alabilirsiniz.