Yenibosna Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Yenibosna Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Yenibosna Hakkında Genel Bilgi
Yenibosna Hakkında Genel Bilgi

Yenibosna Hakkında Genel Bilgi

Yenibosna Hakkında Genel Bilgi

Yenibosna, İstanbul'da Bahçelievler bölgesine bağlı olan semtlerden birisidir. Yenibosna Spor Kulübü'nü içerisinde barındıran semt aynı zamanda İstanbul'un en yoğun nüfusa ve sanayisel gelişim bölgesine sahiptir. Semtin batı kısmı sanayi fabrikalarını içerisinde barındırırken, doğusu yerleşim bölgelerini muhafaza etmektedir. Yüz ölçümü oldukça büyük olan Yenibosna semti bu anlamda İstanbul sınırları içerisinde bulunan en büyük semtlerden de birisidir.

 

            Sadece sanayi bölgesi olarak anılmayan Yenibosna semti aynı zamanda pek çok sosyal aktivitenin yaşandığı bölgelerden birisidir. Semtte her ay düzenli olarak pek çok farklı alanlarda fuarlar ve organizasyonlar düzenlenmektedir. Oldukça sıcakkanlı ve büyüleyici bir havası olan semte ulaşımın pek çok farklı imkanı bulunmakta: minibüs, metro, otobüs gibi araçlar ile semte ulaşım sağlanmaktadır.

 

            İstanbul'da hizmet veren tüm mağazaların rahatlık ile bulunabildiği, eğlence mekanları, kaliteli restoran zincirleri ve turistik bölgeleri ile de dikkat çeken semt, sessiz ve sakin bölgelerden de birisidir. İstanbul'un merkezine uzak olması nedeni ile genellikle 'iş dünyasından' misafirlerin akın ettiği bölgeye yazın da pek çok yerli turistin uğradığı bilinen bir gerçektir.

 

            İstanbul genelinde en ucuz semtlerden birisi sayılan Yenibosna'da konaklama ücretleri de oldukça düşüktür. İstenilen hizmetler ve kalite esas alınarak genel bir inceleme yapıldığında; Yenibosna'da ortalama 164TL'ye üç yıldızlı, 186TL'ye ise beş yıldızlı Yenibosna otellerinde kalmak mümkündür.

 

            Tabi bu otellerin konumu, semte uzaklığı, kalitesi, ek hizmetleri ve rezervasyon tarihi konaklama ücreti üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bu anlamda Yenibosna otel ve zincirlerinde konaklamak isteyen yerli ve yabancı turistlerin, tatil veya ziyaret günlerinden önce rezervasyon yaptırmaları bu fiyatları nerede ise yarı yarıya düşürecektir. Her yönden İstanbul'un güzide bölge ve semtleri arasında yer alan Yenibosna'da tüm bütçelere uygun fiyatlı, kaliteli ve güven esaslı konaklama mekanları bulmak mümkündür. Şimdiden iyi tatiller dileriz.