Kahramanmaraş Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Kahramanmaraş Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Kahramanmaraş Otelleri
Kahramanmaraş Otelleri

Kahramanmaraş Otelleri

Kahramanmaraş Otelleri

Kahramanmaraş Akdeniz Bölgesi'nde yer alan bir şehirdir. Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu Bölgesi'ne sınırı vardır. Konumu itibariyle Akdeniz ve karasal iklimin etkileri görülmektedir. Eskiden Maraş olan ilin adı, Kurtuluş Savaşı'nda gösterilen direniş sebebiyle 7 Şubat 1973 tarihinde kahraman unvanını alarak Kahramanmaraş olarak değiştirilmiştir.

 

  Tatil ya da iş sebebiyle Kahramanmaraş'a gidecek olanlar için ucuz Kahramanmaraş otelleri her zaman hizmet vermektedir. Kahramanmaraş tarihi yerlerinin çokluğu ile ünlü bir şehirdir. Görülmesi gereken tarihi yerler arasında Cami-i Kebir, Eshab-ı Kehf Külliyesi, Malik Ejder Türbesi, Şems Hatun Camii, Taş Medrese ve Türbe, Taş Köprü, Germenicia Antik Kenti ve Geleneksel Tarihi Maraş Konakları yer almaktadır. 

 

  Kahramanmaraş ayrıca baraj göllerinin çokluğuyla da isminden söz ettirmektedir. Yakın zaman önce hizmete giren Yedikuyular Kayak merkezi ile kışın kayak yapanların gittiği bir merkez olarak kış turizminde de adından söz ettirmektedir. Kayak sporuna ilgi duyanlar Kahramanmaraş otelleri iletişim bilgileri ile merkeze en yakın otelleri öğrenebilir ve konaklayabilir.

 

  Dünyaca ünlü dondurmasıyla ve eğlenceli dondurma ikramı ile ülkemizin tanıtımında büyük rolü olan bir şehirdir. 50 farklı çeşit ve tatta üretilen Kahramanmaraş dövme dondurması dünyanın birçok ülkesine ihraç edilmektedir. Dondurmanın yanında tarhanası ve kırmızı biberi ile de ünlüdür. 

 

  Kahramanmaraş'ta tarihi ve modern dokuyu harmanlayan Kahramanmaraş otelleri konfor ve huzuru bir arada sunuyor. Her bütçeye uygun konaklama tesisini bulmak mümkün.