Karaman Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Karaman Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Karaman Otelleri
Karaman Otelleri

Karaman Otelleri

Karaman Otelleri

 

Karaman İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan bir şehirdir. Tarihte Karamanoğulları Beyliği'nin başkenti olmuştur. 1989 yılına kadar Konya'nın bir ilçesi olan Karaman 1989 yılında il olmuştur. Karaman ili Türkçe dilinin Türkiye'nin resmi dili ilan edildiği yer olarak da tarihte önemi büyüktür.

 

  Karaman'ın en büyük özelliği dünyaca ünlü koyunlarıdır. Bunun yanında tarım, sanayi ve kültür şehridir. Karaman ili gelişmekte olan ekonomisini, şehri ziyarete gelen her kesimden misafiri ağırlayabilmek için ucuz karaman otelleri ile canlandırmaktadır.

 

  Karaman tarihi boyunca hakim olan egemenlikler sayesinde zengin kültüre sahiptir. Karaman Kalesi, Ermenek Kalesi, Binbir Kilise, Aktekke Camii, Mennan Kalesi, Taşkale Tahıl Ambarı, Hürrem Dayı Evi gezilebilecek tarihi kültürü arasında yer alır.

 

  Doğal güzellikleri olarak İncesu Mağarası büyüleyici güzellikte bir mağaradır. Karaman merkeze 9 km uzaklıkta yer alıyor. Manazan Mağaraları karaman otelleri misafir sayısını hareketlendiren bir potansiyele sahip. Bizanslıların büyük bir kaya içine oyarak yaptıkları Manazan Mağarası dönemin yaşam şartlarından örnekler sunmaktadır.

 

  Zevye Pazarı yeşillikler içinde bir mesire ve alışveriş yeri. Yerli halk yetiştirdiği organik ürünleri burada satabiliyor. Ayrıca el işi hediyelikler de mevcut. Zevye Pazarı iki köyün sınırındaki derenin üstünde kurulmuş bir yer.

 

  Karaman mutfak kültürüyle de öne çıkan bir şehirdir. Karamana özgü olan calla yemeğini yerel lokantalarda ve otantik otel menülerinde bulabilirsiniz.Karaman'da güvenle kalacağınız karaman otelleri iletişim bilgileri size en uygun yeri bulmanız için yardımcı olacaktır.