Kars Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Kars Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Kars Oteleri
Kars Oteleri

Kars Oteleri

Kars Oteleri

Ülkemiz batı illeri kadar doğu illerinin de yoğun bir turizm gelişmişliğine sahiptir. Bu noktada Kars'ta Doğu Anadolu'nun en merak edilen ve en gezilesi şehirlerinden biridir. Kış boyu yoğun bir kar yağışı alan şehirde kış turizmi oldukça istikrarlı bir biçimde ilerlemeye devam ediyor. 

 Şehre özellikle kış aylarında gidiyorsanız mutlaka donanımlı olmalısınız.

 

  Ayrıca günübirlik gezilerden ziyade Karsa birkaç gününüzü ayırmanızda yarar bulunuyor. Bu durumda Kars otelleri imdadınıza yetişmektedir. Çünkü ucuz Kars otelleri ve lüks oteller arasından dilediğinizi tercih ederek konaklayabilirsiniz.

 

  Öncesinde rezervasyon yaptırmak yararınıza olacağı için mutlaka Kars otelleri iletişim bilgileri temin edilmelidir. 

 

  Kars denince pek çok kişinin aklına Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri gelir. Ani Harabeleri yakın zamanda gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları sayesinde daha fazla turisti bölgeye çekmeye başlamıştır. Harabelerin yaklaşık olarak 2500 yıllık bir geçmişi bulunuyor. Ayrıca bu bölge zamanında İpek Yolu güzergahı üzerinde bulunması ile de ayrı bir öneme sahiptir. 

 

  Şehirde farklı dönemlere ait olduğu bilinen birden fazla kale bulunuyor. Bunların başında elbette ki Kars kalesi geliyor. Fakat buna ek olarak İnkaya Micingirt Kalesi ile birlikte Sürgütüs Zivin Kalesi de söylenebilir.

 

  İlde Selçuklu ve Beylerbeyi Sarayları da günümüze kadar ulaşmıştır. Ayrıca 180'den fazla kuş türüne de ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra kışın donduğunda üzerinde rahatlıkla yürüyebileceğiniz Çıldır gölü de şehrin doğal güzelliklerine zenginlik katıyor.