Kastamonu Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Kastamonu Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Kastamonu Otelleri
Kastamonu Otelleri

Kastamonu Otelleri

Kastamonu Otelleri

Kastamonu özellikle Kurtuluş Savaşı döneminde vermiş olduğu mücadeleler ile herkesin gönlünde farklı bir yere sahip illerden biri olarak sayılabilir. Bu özelliğinin yanı sıra tarih sürecinde oynadığı rol ve bir Karadeniz şehri olması nedeni ile gezilecek pek çok mekana sahiptir. Kastamonu günübirlik ziyaretler için de uygun bir şehir olmanın yanı sıra şehirde daha fazla vakit geçirmek istenirse Kastamonu otelleri zengin seçenekler sunuyor.

 

  Kış turizmi bakımından ülkemizde önemli bir yere sahip olan şehirde Ilgaz ve Küre dağları mükemmel bir potansiyele sahiptir. Bu neden ile şehir sadece yaz aylarında değil kış döneminde de pek çok misafiri ağırlıyor. Bunun yanı sıra Osmanlı döneminden günümüze dek gelmiş olan Mahmut Bey Camii, İsmail Bey Külliyesi gibi pek çok tarihi yapı bulunuyor. 

 

  Bu yapıların dışında Kuyluç ve Sarpunalınca Mağarası da ilgi çeken merkezler arasında yer alıyor. Roma döneminden kalan Zımbalı Tepe Höyüğü ilk antik yerleşimler arasında yer aldığı için özel bir öneme sahiptir. Doğa gezisi yapmak isteyenler için ise Çatak Kanyonu ülkemizde mutlaka görülmesi gereken yerler içinde sayılıyor. 

 

  Şehri görmek ve pek çok tarihi mekanı ziyaret etmek isteyenler için şehrin bir günde gezmekle bitmeyeceğini söylemekte yarar var. Bu neden ile rezervasyon için Kastamonu otelleri iletişim bilgileri konusunda hassasiyet göstermekte yarar var.

 

  Ayrıca şehirde farklı konaklama seçenekleri de mevcuttur. Bu durumda dileyenler ucuz Kastamonu otelleri de bulabilir.