Kırklareli Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Kırklareli Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Kırklareli Otelleri
Kırklareli Otelleri

Kırklareli Otelleri

Kırklareli Otelleri

Kırklareli Türkiye'nin ormanları bol illerinden biridir. Kırklareli’nde yaban hayatı zengindir ve önemli av merkezlerindendir. Kırklareli ovaları kanatlı av hayvanlarının, dağları ise büyük av hayvanlarının yaşam alanıdır. Kara avcılığıyla birlikte Karadeniz'de balık avcılığı da yapılmaktadır. 

 

  Kırklareli'nin iklimi yörelerinde göre değişiklik göstermektedir. Merkezde karasal iklim hakim olmakla birlikte Yıldız Dağlarının kuzey kesimlerinde Karadeniz iklimi görülmektedir. Kırklareli ilinde genel olarak kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak geçmektedir.

 

 Kırklareli'nde gezilecek yerler

 

  Kırklareli'nde tarihi ve kültürel açıdan gezilecek pek çok yer bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Dupnisa Mağarası, İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı, Kırklareli Müzesi, İstasyon Caddesi, Sislioba Kalesi, Sokullu Mehmet Paşa Camii'dir.

 

 Kırklareli'nin meşhur yiyecekleri

 

  Kırklareli bölgesinde et ve süt ürünleriyle beraber meyve ve sebze de beslenme de önemli yer tutar. Ay çekirdeği ve kaşar peyniri üretimi Kırklareli bölgesinde fazlasıyla yaygındır. Bağcılıkla doğru orantılı olarak içki yapımı gelişmiştir. Kuru kaçamak, kapama, ısırgan böreği, külür, zerde, keşkek Kırklareli bölgesine özgü yemeklerdendir. Geleneksel ahşap eşyalar, peynir ve dokuma ürünler Kırklareli'nden alınabilir. 

 

 Kırklareli'nde konaklama

 

  Yolunuz Kırklareli'ne düştüğünde konaklamak için birçok otel bulunuyor. Kırklareli otelleri fiyatları her bütçeye ve otelin konumuna göre değişiklik gösteriyor. Otellerin konumu, müşteriye sağlanan olanaklar ve hizmet kalitesi de fiyatları etkiliyor. Ucuz Kırklareli otelleri bulunduğu gibi yüksek fiyatlı oteller de şehirde mevcut. 

 

  Siz de Kırklareli'nde bütçenize uygun bir otel tercih edip rezervasyon yaptırabilirsiniz. Kırklareli otelleri iletişim bilgileri müşterileri için internette kolayca ulaşılabilir bir şekilde mevcuttur.