Kırşehir Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Kırşehir Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Kırşehir Otelleri
Kırşehir Otelleri

Kırşehir Otelleri

Kırşehir Otelleri

Kırşehir, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir. 1957'de ilan edilen yasa ile Kırşehir il olarak bugünkü halini almıştır. Kırşehir, birçok medeniyete ev sahipliği etmiş coğrafi bir bölgedir. Yapılan kazılarda özellikle Tunç Çağı'na ait birçok kalıntı bulunmuştur. Hititler döneminde Kırşehir'de yaşandığına dair önemli bulgular ortaya çıkarılmıştır. Hititlerden sonra, Frigler, Persler, Kapadokya Krallığı, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu, Anadolu Beylikleri ve Osmanlı Devleti Kırşehir topraklarında yaşamıştır.

 

  Kırşehir, ayran çorbası, ayva dolması, düğür çorbası, borani, gendeme, höşmerim, lepe, kesme aşı, madımak, pancar çırpması, sündürme, çullama ve çirleme gibi daha pek çok kendine özgü yemeklere sahiptir. Kırşehir'i ziyaret ederseniz, bu yöresel yemekleri tatmalısınız.

 

 Kırşehir'de Gezilecek Yerler

 

  Kırşehir, Mucur Yeraltı Şehri, Ahi Evran Camii, Türk Büyükleri Anıtı, Aşık Paşa Yatırı, Seyfe Gölü, Mucur Orbuk Gölü, Kapucu Camii, Aflak Baba Türbesi, Kesik Köprü, Cuğun Barajı ve daha bir çok dinî ve mimarî yapıya sahiptir. Kırşehir ziyaretlerinizde buraları gezmeden dönmeyin.

 

  Tüm bunlar dışında Kırşehir'de Hitit dönemine ait Mal Kayası, Öküz Taşı adındaki Hitit sunağı ve yine aynı döneme ait çanak-çömlek bulunmuştur. Kırşehir'i gezmek için konaklama bakımından da bir yere ihtiyacınız olacaktır. Kırşehir otelleri ile tatilinizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Her bütçeye uygun otel seçenekleri bulunmaktadır. Dilerseniz ucuz Kırşehir otelleri ile konaklama imkanınız vardır. Bu otellere göz atabilirsiniz. Kırşehir'i ziyaret etmek için tek yapmanız gereken; Kırşehir otelleri iletişim bilgileri ile rezervasyon yaptırmaktır.