Muş Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Muş Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Muş Otelleri
Muş Otelleri

Muş Otelleri

Muş Otelleri

Zengin bir tarihi yapıya sahip olan Muş doğu gezisi yapmak isteyenlerin uğrak noktalarından biri haline gelmiştir. Sadece gezilecek yerleri ile değil aynı zamanda yemekleri ile de akıllarda yer edinen şehir doğu kültürünü tam anlamı ile tanıtan özelliklere sahiptir. Bu kültürü daha yakından tanımak isteyenler için şehirde birkaç gün konaklamak iyi bir seçenek olacaktır. Bu doğrultuda ucuz Muş otelleri şehir merkezinde bulunuyor. Bunun yanı sıra Muş otelleri farklı alternatifleri ile misafirlerine geniş seçenekler sunuyor. 

 

  Şehrin sunmuş olduğu zenginlikleri doyasıya yaşamak istiyorsanız Muş otelleri iletişim bilgileri önceden edinilerek yer ayırtmakta yarar bulunuyor. Daha sonrasında ise doyasıya şehri gezme fırsatı yakalamış olursunuz. Tam tarihi bilinmese de 14. yüzyılda inşa edildiği düşünülen Ulu Cami halen ibadete açıktır ve mimari yapısı ile kendine hayran bıraktırır. 

 

  Ayrıca şehirde Alaattin Bey Cami ve Hacı Şerif Cami de tarihi dokusu ile görülmeye değer yerler içinde bulunuyor.Kesme taş yapısı ile tipik bir Selçuklu dönemi yapısı olan Yıldız Han demirciler Sokağında halen varlığını devam ettiriyor. Ayrıca Yıldız Han günümüzde otel olarak kullanılıyor. 

 

  Oldukça eski bir yapı olan Muş kalesi ise günümüze gelene kadar Ermeni ve Moğol istilalarına maruz kalsa da günümüzde bütün heybeti ile görenleri büyülemeye devam ediyor. Şehre otantik bir görüntü kazandıran tarihi Muş evleri ise kendine has mimarisi ile şehri güzelleştirmeye devam ediyor.