Osmaniye Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Osmaniye Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Osmaniye Otelleri
Osmaniye Otelleri

Osmaniye Otelleri

Osmaniye Otelleri

Milattan önceki dönemlere uzanan tarihi ile kültür turizmi bakımından doğal güzellikler sayesinde de sakin bir tatil bakımından tercih edilebilecek olan Osmaniye adeta saklı hazine niteliği taşıyor. 

 

  Şehirde kalmak ve şehri daha yakından tanımak isteyenler için ucuz Osmaniye otelleri de bulunuyor. Bunun yanı sıra merkezde bulunan Osmaniye otelleri içerisinde herkese ve her bütçeye uygun olanaklar yer alıyor. Bu doğrultuda şehri keşfederken konaklayacak yer problemi de yaşamak istemeyen ziyaretçiler genellikle Osmaniye otelleri iletişim bilgileri ile kendileri için en uygun oteli seçerek rezervasyon yaptırıyor. 

 

  Konaklama sorununu çözdükten sonra adeta bir cennet niteliğinde olan Karaçay şelalesi ile şehri gezmeye başlamak uygun olacaktır. Bu bölgede aynı zamanda bir de mesire yeri vardır. Sakin bir gün geçirmek isteyenler için oldukça ideal bir seçenek niteliğindedir.

 

  Şehir Türklerin Anadolu'ya olan akınları ile Dulkadiroğulları Beyliğine de yurt olmuştur. Bu neden ile bu döneme ait eserler bulmak mümkündür. Ayrıca bu dönemde Roma döneminden kalma ve manastır olarak yapılmış olan mabet camiye çevrilerek Ala Cami adı ile anılmaya başlanmıştır.

 

  Şehirde bu zamana kadar hüküm sürmüş olan medeniyetlere ait eserlerin sergilendiği bir Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi bulunuyor. Bu bölgede yapılan kazı çalışmalarında çıkarılan Arslan başlarının da sergilendiği müzede daha çok Hitit dönemine ait eserleri görme imkanı bulabilirsiniz. 

 

  Milattan önce 2. yüzyılda inşa edilen Toprakkale Kalesi ve Osmaniye Kent Müzesi ile zengin bir kültürün ayak izlerini şehirde bulmak mümkündür.