Ardeşen Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Ardeşen Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Ardeşen Otelleri
Ardeşen Otelleri

Ardeşen Otelleri

Ardeşen Otelleri

Karadeniz kıyısında bulunan Ardeşen ülkenin en yağışlı noktalarından biridir. Buna rağmen kusursuz doğası ve huzurlu ortamı ile sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin en çok tercih ettikleri merkezlerden biridir.

 

  Ardeşen otelleri ile de geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu neden ile ilçede konaklamak isteyenler bu konuda problem yaşamıyor. İlçenin turizm gücü ortaya çıktıkça konaklama imkanları da artış göstermeye başladı. En ucuz Ardeşen otelleri için ise gezi öncesinde detaylı bir araştırma yapmak gerekir.

 

  1800'lü yıllardan kalan ve taş malzeme ile yapılmış olan Işıklı Cami Ardeşen'i ziyaret edenlerin uğrak noktalarından biridir. İç ve dış mimarisi kadar caminin süslemeleri de barok üslubunun önemli bir örneğidir. Pontus Rum döneminden kalan kilise ise yıpranmış olmasına rağmen ihtişamlı görüntüsünü halen koruyor. İlçe uzun yıllar Roma İmparatorluğunun egemenliğinde kalmıştır. Bu nedenle ilçenin güçlü bir geçmişi bulunuyor. 

 

  İlçenin en büyük ilgi çeken merkezi ise Fırtına Deresinin de bulunduğu vadidir. Bu bölge 1998 yılında sit alanı ilan edilmiştir. Bölgede 50'ye yakın su değirmeni de sit alanı kapsamında korunuyor. Ardeşen ülkemizin gezilmeye değer doğal güzellikleri ile dikkat çeken bölgelerinden biridir. 

 

  Fırtına deresi özellikle bölgede rafting deneyimi yaşamak isteyenler için oldukça avantajlı bir yerdir.

 Ardeşen'de konaklamak isteyenler gerek ilçe merkezinde gerekse de yaylalarında farklı imkanlar bulunuyor. Ardeşen otelleri iletişim bilgileri daha önceden edinilirse konaklamak için en iyi seçenek rahatlıkla bulunabilir.