Rize Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Rize Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Rize Otelleri
Rize Otelleri

Rize Otelleri

Rize Otelleri

Rize, Karadeniz bölgesinin Doğu Karadeniz bölümünde yer alan ve köklü bir tarihî geçmişe sahip bir şehrimizdir. Rize tarih boyunca Kimmer, Med, Pers, Part, Roma, Sasani ve son olarak ise Türklerin eline geçmiştir. 1924 yılında il olan kent, pek çok tarihî ve doğal güzelliğe sahiptir.

 

  Rize'yi ziyaret etmek istiyorsanız, konaklama bakımından hiç bir sorun yaşamayacaksınız. Rize otelleri sayesinde Rize'de istediğiniz kadar konaklayabilir ve bu şehri gezme imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca her bütçeye uygun en ucuz rize otelleri ile maddî bakımdan da bir zorluk yaşamayacaksınız. 150-250 TL arasında değişen otel fiyatlarıyla kendinize uygun oteli kolaylıkla seçebilirsiniz. Rize otelleri iletişim bilgileri ile oteller hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 Rize Gezip Görülecek Yerler

 

  Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde yer alan Ayder Yaylası ilk olarak gezmeniz gereken yerler arasındadır. Muhteşem bir görünüme sahiptir. 1350 metre yüksekliğe sahip bu yayla, festivalleri ile de meşhurdur. İkinci olarak, Zil Kale'sini ziyaret edebilirsiniz. Bu kalenin ne zaman yapıldığı hakkında bir bilgi olmasa da köklü bir geçmişe sahip olduğu tahmin edilmektedir.

 

  Şehir merkezinde yer alan Rize Kalesi ise, mükemmel bir manzara ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Burada çay ve kahvaltılar yapabilir ve arkadaşlarınız veya aileniz ile güzel vakit geçirebilirsiniz. Bunlar dışında, Ovit Yaylası, Anzer Yaylası, Rize Müzesi, Ziraat Botanik Çay Bahçesi, Dağmaran, Elevit Yaylsı, Fırtına Deresi ve daha pek çok yeri ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu şehri gezmek için, iletişim bilgilerinden ulaştığınız otellerde daha uyguna konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.