Şırnak Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Şırnak Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Şırnak Otelleri
Şırnak Otelleri

Şırnak Otelleri

Şırnak Otelleri

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak doğu kültürünü tam anlamı ile yansıtan ve pek çok çeşitliliği bünyesinde barındıran eşsiz kentlerden biridir. Geçmişin izlerini arayanlar için eşsiz bir durak olan Şırnak'ta milattan önce 4000 yılına kadar dayanan ören yerleri de bulunuyor. Bu durum şehrin bu güne kadar her dönemde yerleşim yeri olarak tercih edildiğini gösteriyor. 

 

  Şırnak otelleri şehri ziyaret etmek isteyen misafirler için alternatif sunmaktadır. Buna rağmen ucuz Şırnak otelleri ile konaklamayı en avantajlı hale getirmeniz de söz konusu olmaktadır. Şırnak'ta otel konusunda zorluk çekme durumu söz konusu olmasa da işi riske atmak istemeyen kişilerin Şırnak otelleri iletişim bilgileri ile rezervasyon yaptırması tavsiye edilmektedir. 

 

  Finik ören yeri şehirde en çok ilgi gören yerlerin başında geliyor. Burada bulunan saraylar ve mağaralar oyularak yapılmıştır. Bunun yanı sıra Finik Kalesinde bulunan kabartmalardan da dönemin yaşan tarzı hakkında bilgi edinmek imkanı bulunuyor.

 

  Şehirde farklı dinlerin mabetleri de bulunmaktadır. Bunlar içerisinde en çok dikkat çekeni eskiden bir kilise olan şimdilerde ise cami olarak kullanılan Ulu Camiidir. Bu caminin ejder desenli kapı tokmağı ise Selçuklu döneminde yapılmıştır. Bu tokmak şimdilerde Türk İslam Eserleri Müzesinde sergileniyor.

 

  Rivayete göre Cudi Dağı Nuh tufanından sonra geminin oturduğu dağdır. Yine Nuh Peygamberin türbesi de Şırnak'ta bulunuyor. Meraklıları için şehir daha pek çok gizli hazineyi içinde barındırıyor.