Sivas Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Sivas Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Sivas Otelleri
Sivas Otelleri

Sivas Otelleri

Sivas Otelleri

Sivas, İç Anadolu bölgesinin en önemli şehirlerindendir. Tokat, Ordu, Giresun, Yozgat, Kahramanmaraş, Malatya ve Gümüşhane illeri ile komşudur. Tarihte İpek yolu ve Kral yolu gibi önemli ticaret yolları üzerinde bulunmasıyla, coğrafi konumu sebebiyle her dönemde önem arz etmektedir. Tarihî kalıntılar, kaplıcalar ve doğal güzellikleri ile görülmesi gereken yerler arasındadır.

 

  Hingel, kesme aşı, baviko, kaymaklı katmer, düğün pilavı, kelle tatlısı, un helvası, sulu köfte, sirok, ayran aşı, mumbar dolması, madımak ve Sivas kebabı gibi yöresel yemekleri ile meşhurdur. Sivas'ı gezip görmek isterseniz, bu yemeklerden mutlaka tatmalısınız. 

 

 Sivas'ta Gezilecek Yerler

 

 - Sivas'ta pek çok sayıda tarihî camii ve medrese bulunmaktadır. Özellikle Çifte Minareli Medrese, Şifaiye Medresesi, Buruciye Medresesi, Gök Medrese ve Ulu Camii tarihi öneme sahip medreselerdir.

 

 - Sivas Kongre Merkezi, Cumhuriyet tarihi açısından çok önemli bir yere sahiptir. Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele yıllarında düzenlediği kongrenin yapıldığı bina, mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir.

 

 - Balıklı kaplıca, hastaların şifa bulduğu bir kaplıcadır. Kaplıcanın içinde binlerce balık bulunmaktadır ve çeşitli cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

 

 - Bunlar dışında; göller, köprüler, mesire alanları ve türbeler de mevcuttur.

 

  Sivas'ı ziyaret etmek isterseniz; buraları gezerek tarihî kültürünüze katkı sağlayabilirsiniz. Sivas otelleri ile konaklama açısından rahat edeceksiniz. Bütçenize uygun ucuz Sivas otelleri ile rahat bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Sivas otelleri iletişim bilgileri ile rezervasyon yaptırabilirsiniz.