Tunceli Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Tunceli Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Tunceli Otelleri
Tunceli Otelleri

Tunceli Otelleri

Tunceli Otelleri

Munzur'un kıyısındaki cennet Tunceli, güzel insanları ve muhteşem tabiatıyla, seyahat etmekten hoşlanmayan kimselerin bile ilgisini çekmektedir. Pahalı bir şehir olmadığı bilinen Tunceli düşük bütçeli tatilcilerin tatil için çekinmeden tercih edebileceği bir şehirdir.

 

  Tunceli otelleri Tunceli'deki yeme içme, gezme piyasasına göre pahalı sayılmaktadır. Bunun nedeni konaklama imkanlarının sınırlılığıdır. Ucuz Tunceli otelleri  kalite ve büyüklük aranmaksızın, Tunceli'de bulunan tüm otellerle iletişime geçilerek bulunabilir. Tunceli otelleri iletişim bilgileri araştırılmadan önce öğretmen eviyle irtibata geçmek daha doğru olacaktır. Tunceli'deki konaklama imkanlarının geceliği 200 TL'yle 350 TL arasında değişmektedir. 

 

 Neleri Yemeli Nereleri Gezmeli?

 

  Karar deresi üzerinden geçen, Sividin köprüsü, Tahar çayı üzerinden geçen, Tahar Köprüsü, Mahsume Hatun Türbesi, Ulukale Cami, Tunceli'ye kadar gitmişken, görmeden dönülmemesi gereken tarihi değerlerdir.

 

  Sekizgen mimarili Uzun Hasan Türbesi de rotaya dahil edilmesi gereken bir başka tarihi eserdir. Türkiye'deki az sayıda milli parklardan birisi olan Munzur Milli Parkı, aslında Munzur Vadisi'nin ta kendisidir. Vadinin, 1971 yılında milli park olmasına karar verilmiştir ve o tarihten beri milli park olma görevini, başarıyla yerine getirmektedir. Zengin bir mutfağa sahip Tunceli'ye gidildiğinde, yenmeden olmaz, denebilecek şeylerin başında, Keledoş gelmektedir. Kavurma, tandır ekmeği ve özel bir yoğurt türü olan kurutun muhteşem buluşması şeklinde ifade edilebilecek Keledoş az bilinen ama çok sevilen lezzetlerdendir. Bağ teveği sarmasıysa Tunceli'den başka bir yerde rastlanma olasılığının pek bulunmadığı Tunceli'ye özgü bir lezzettir.