Van Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Van Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Van Otelleri
Van Otelleri

Van Otelleri

Van Otelleri

                                                                         Van Hakkında

Van Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde Yer alan Türkiye’nin 19 uncu Büyük Şehridir. 1milyon yüz bin Nüfuslu Bu Güzel şehir doğu Anadolu’nun En büyük şehridir. Tarihi M.Ö  5000 yıl öncesine dayanan şehir Osmanlı döneminde önemli Ticaret hacmine sahip şehirlerden biridir.Osmanlı Döneminde Van’da bulunan Van Gölünde 300 adet yelkenlinin bulunduğu söylenmektedir.Eski Dönemlerde A.B.D , RUSYA, İngiltere gibi büyük ülkelerin konsolosluklarının bulunduğu bu büyük şehir bize eskiden ne kadar önemli bir şehir olduğunu göstermektedir.Eski Dönemde üzüm bağları ve önemli madenlerin çıkarıldığı bir şehir iken şimdilerde ise renkli gözlü kedilerle, Van Gölüyle ve van Gölü Canavarı ile bilinen bir şehir olarak anılmaktadır. Van Gölü dünyanın en büyük sodalı gölü olma özellinin yanı sıra 430 km sahil şeridi ile koca bir deniz gibidir.  Eski dönemlerde Osmanlının ekonomisine büyük katkılarda bulunan bölgenin en büyük şehriydi. Şimdilerde ise hayvancılığa önem veren Türkiye’nin koyun eti ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamaktadır.

                                                                      Van’da Gezilecek yerler

Dünya tarihinde çok eski bir yere sahip olan Van Sadece doğa güzellikleri değil Tarihi kalıntıları ile de ziyaretçilerine muhteşem bir tecrübe ve bilgi yaşatmaktadır. Van’da gezilip görülmesi gereken o kadar çok yer var ki mutlaka önceden bir liste yapmanız gerekecektir. Kaleler şehri olarak da bilinen Van şehrimize gittiğinizde mutlaka Çavuş tepe Kalesi, Hoşap Kalesi ve Ayanis Kalesini görmelisiniz. Van Gölü , Yedi Kilise, Şeytan Köprüsü, Muradiye Şelalesi, Peri bacaları diğer gezilmesi ve görülmesi gereken yerler listesine dahil etmeniz gereken miraslardır.

                                                    Van’a Ne Zaman Gitmek Daha Doğru?

Van’ Gitmeden önce bölgenin iklim şartlarını göz önünde bulundurarak hareket etmeniz gerekir. Doğu Ana dolu bölgesi genellikle kış ayları çok sert geçmektedir. Yıllık neredeyse 160 günü soğuk ve dondurucu hava söz konusudur. Van şehrinde yılın üç ayı kar yerden kalkmaz. Yaz aylarında genellikle sıcak ve kurak gecen mevsim Van gölü sayesinde sıcaklığı fazla his ettirmez. Aynı zamanda Türkiye’nin en fazla güneş alan şehirlerinden olan Bu şehri ziyaret etmeniz gereken en doğru zaman yaz aylarıdır. Haziran ayında Giderseniz Sanat Festivali ve uluslar arası ikinci kefali festivalini, Eylül ayında giderseniz Erçek Gölü Flamingo Göçü Festivali nede katılma İmkanı yaşarsınız.

                                                           Van’da Nerede Konaklanır?

Van Bölgenin en büyük şehri olma özelliğinden dolayı bölgede turizm anlamında da oldukça hareketli Ve bir o kadarda yatırım yapılmaktadır. Özelikle 2017 ve 2018 yıllarında İran’dan gelen turist sayısının artması bölgede büyük otellerin yapılmasına neden olmuştur. Van otelleri Avrupa standartlarının üzerinde hizmet vermektedir. Zaten Türkiye’de konaklama ve Diğer  Hizmeti veren sektörlerde dünya genelinde çok üst sırada Olduğumuzu da belirtmeden geçmek istemiyorum. Çok Sayıda yıldızlı otelin bulunduğu şehir uygun konaklama fiyatları ile şehri ziyaret eden kişileri ağırlamaktadır. İster Ucuz Van otellerinde ,  ister Beş Yıldızlı Van Otellerinde Konaklayın kesinlikle Muhteşem yöresel van kahvaltısının lezzetine doyamayacaksınız.